Krušné hory bývaly zejména v 80. letech minulého století oblíbenou výletní destinací obyvatel Karlovarska, Plzeňska, a z oblastí západně od hlavního města Prahy. Byly to právě Boží Dar a Klínovec, což jsou zdejší nejznámější místa pro milovníky běžeckého a sjezdového lyžování. V té době byl v Božím Daru v provozu oblíbený vlek za hotelem Praha, ostatně, v provozu je dodnes a říká se mu „vlek za Prahou“. Od jeho horní stanice je to jen necelých 200 metrů nad nejvyšší bod lyžařského areálu Neklid, a pokud byste směřovali ještě výše, po klikaté asfaltové silnici vystoupáte na nejvyšší horu Krušných hor.
Klínovec a Boží Dar
Pokud bychom hodnotili Krušné hory z hlediska přírodních krás, jistě vás uchvátí typická panoramata, podtržená západním atmosférickým prouděním z německé části pohoří. Za socialismu však byla bohužel vlivem spadu oxidu siřičitého z tepelných elektráren Mostecké hnědouhelné pánve zasažena většina lesního porostu a řada stromů zahynula. Dnes se situace obrací v tomto směru k lepšímu.
Za jednu z nejpůsobivějších přírodních krás lze považovat okolí Božího Daru. Náhorní plošina v jeho bezprostřední blízkosti láká v zimě především běžkaře, jsou tu velmi působivé terény v okolí Božídarského špičáku, a kdo si troufne na delší trasu, zvládne odtud výlet směrem na Plešivec a Abertamy.
Nudit se tu nebudete ani v létě. V infocentru je možné obdržet tzv. Ježíškův pas a vydat se s dětmi po Ježíškově cestě. Putovat můžete pěšky, na koloběžce nebo na kole, nebo s dětským kočárkem. Jedná se o dva výletní okruhy půldenní a celodenní, o délkách 6 a 13 kilometrů. Čekají na vás různé atrakce – dřevěné domečky pro děti, skluzavky, houpačky, úzké kladiny a kolotoče. Cestou budete potkávat dřevěné postavy Ježíška a jeho blízkých přátel. A milovníkům panoramat doporučujeme vystoupat směrem k Neklidu na návrší, odkud je velmi působivý výhled na celé nejvýše položené město ve střední Evropě – Boží Dar, na Božídarský špičák, okolní louky, rašeliniště a lesy.