Rozhodujete-li se o oplocení z betonových desek, stavba betonového plotu montazmpc.cz vám může dát pořádně zabrat. Lidé se totiž častokrát rozhodují o výstavbě jen na základě fotografií na Internetu, ale opomíjí základní otázku – jak těžké jsou jednotlivé segmenty? Kdo si chce vystavět takový plot svépomocí, musí počítat s tím, že jednotlivé panely nejsou pálené cihly, které uzvednete jednou rukou. Panely z betonu váží v rozmezí od 75 do 95 kg, mají s nimi co dělat dva silní a trénovaní muži. Snadné to je při pokládání v úrovni země jen v základní řadě, ale zdvihání panelů do větších výšek již vyžaduje alespoň základní mechanizaci.
Betonový plot si můžete nechat postavit na klíč, je to v jistém smyslu výhodnější, neboť firmy mají k dispozici mobilní jeřáby, stejně tak i techniku potřebnou ke složení nákladu na paletách. Desky se musí skladovat ve svislé poloze a musí se dbát na to, aby pod vlivem hmotnosti ostatních desek nedošlo k jejich prasknutí.
Problematické také může být budování základů, u betonového oplocení sice stačí vyhloubit otvory pro sloupky, ale když narazíte na problematické podloží, můžete se snadno dostat do nesnází. Může jít např. o velmi tvrdé jíly, o kameny či cihly z navážky, žulový, pískovcový či opukový masiv, anebo naopak o písčitou či bahnitou půdu, která vyžaduje zpevnění a výsypku.
Výhodou práce na klíč je samozřejmě i záruka na provedenou práci a pojištění firmy pro případ, že by došlo k nějakému poškození majetku.
Plot můžete prokládat i dřevem
Betonový plot může tvořit jen přízemní obvodový věnec, který doplníte dřevěnými prkny, palubkami či fošnami, a půjde o velmi pěkné, esteticky působivé řešení. Dřevo se k betonu hodí především v kontrastních barvách, takže sokl z betonu může být šedý, krémový či okrový a dřevěné obklady tmavě hnědé nebo červeno hnědé.